Historie kliniky

Založení kliniky

Kliniku H­VET založil a v červnu roku 1997 i zahájil její provoz MVDr. Petr Holda v pronajatých prostorách v nákupním centru Maja v Horních Měcholupech. Bývalou rybárnu zrekonstruoval v ordinaci s velkou čekárnou a operačním sálem. Zpočátku zde byl i jediným lékařem. Další lékař byl zaměstnán již v průběhu roku. K zajištění nonstop provozu, který byl jedním z cílů rozvoje kliniky byl na podzim roku 1998 přijat třetí lékař.

Po roce 2000 začala klinika směřovat k plně vybavenému pracovišti věnující se kompletní léčbě a prevenci onemocnění psů a koček. Přestavbou prostor jsme získali další vyšetřovací místnost a nově jsme vybudovali recepci, která zvýšila komfort klientů, co se týká nákupu krmiv a chovatelských doplňků, objednávání k zákrokům a poradenský servis. Tým tří lékařů tak doplnila i druhá sestra a nově i recepční. Zároveň se nám podařilo zmodernizovat technické zázemí, ať už to bylo vybavení biochemickým analyzátorem Idexx (2007), moderním sonografickým přístrojem (2009) nebo nepřímou digitalizací RTG (2010).

Stavba nové kliniky Horní Měcholupy

S nárůstem pacientů a větším počtem zákroků bylo nutné uvažovat dále o rozšíření prostor. Zároveň nevstřícný postoj pronajímatele a majitele obchodního centra nás dovedl k rozhodnutí postavit novou kliniku podle svých představ. Nedaleko původní kliniky na Veronském náměstí se nám podařilo získat pozemek a během roku 2014 zde postavit novou veterinární kliniku. Od 1. 1. 2015 jsme zahájili provoz ve dvou ordinacích, zvláštní místnosti pro RTG a SONO vyšetření, samostatné laboratoři a velkém operačním sále doplněném o hospitalizační místnost.


Prohlédněte si kliniku

Současnou kliniku si můžete prohlédnout virtuálně