Interní medicína

Tento komplexní obor zahrnuje diagnostiku a léčbu onemocnění vnitřních orgánů. Zaměřujeme se zejména na dermatologii, endokrinologii, kardiologii a respirační onemocnění, gastroenterologii, urologii, gynekologii a andrologii.

Vyšetření uší

Dermatologie

S kožním problémem přichází každý pátý pacient. Klinicky kůži posoudíme, odebereme vzorky na cytologii, kultivaci a k posouzení trichogramů, případně odebereme kožní bioptát. Spolupracujeme s laboratoří při provádění kožních alergických testů.

Endokrinologie

Nejčastějšími hormonálními problémy u psů jsou cukrovka (diabetes mellitus) a hypersekrece kortikoidních hormonů (Cushingův syndrom). Pacienta klinicky vyšetříme, provedeme laboratorní testy a monitorujeme terapii.

Gastroentrologie

Problémy s průjmy a zvracením zažil určitě každý majitel. Pacienta klinicky vyšetříme, zhodnotíme RTG snímek, pasáž potravy, dle potřeby sonograficky vyšetříme játra a slinivku. V případě podezření na cizí těleso v žaludku nebo při diagnostice příčiny dlouhodobých trávicích potíží může dojít i na endoskopické vyšetření. Na základě výsledků provedených vyšetření zahájíme konzervativní léčbu, případně zasáhneme chirurgicky.

Urologie

Onemocnění ledvin je jedním z nejčastějších problémů starších koček. Mnoho psů trápí záněty močového měchýře spojený s močovými kameny. Vyšetříme odebranou moč, zkontrolujeme stav ledvin a močového měchýře sonograficky. Zahájíme léčbu, případně doporučíme chirurgické odstranění močových kamenů.